Statyba (5 dalis)
Statyba (5 dalis)
Spauskite ant video ir peržiūrėkite seminaro ištrauką prieš įsigijant.
Įsigijus įrašą, prieiga peržiūrėti įrašą galioja 1 mėn.
3 dalies „Statyba“ mokymų trukmė: 1,4 val. akademinės valandos.-
Statybinių medžiagų ir sprendimų pasirinkimo kriterijai
„Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ 5 dalis
5.1. Pamatai
- Kokie populiariausi pamatų tipai, jų privalumai ir trūkumai?; Kokį pamatų tipą rekomenduojama rinktis konkrečiu atveju?
5.2. Sienų blokeliai ir plytos
- Kokie populiariausi sienų blokeliai, jų skirtumai?
- Kokiais kriterijais vadovautis pasirenkant blokelius pagal namo architektūrinį tipą?
- Pavyzdys, kaip pasirinkus blokelius ne pagal jų mažiausią kainą, o atsižvelgiant į bendrą namo konstrukcijų kontekstą, galima sutaupyti bendrus namo statybos kaštus.
5.3. Skydinių/karkasinių ir mūrinių namų palyginimas
- Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp karkasinių/skydinių ir mūrinių namų kainos, statybos greičio, pastato ilgaamžiškumo, likutinės vertės turto likvidumo, garso izoliacijos ir šiluminės inercijos?
5.4. Fasadų apdaila
- Kokios populiariausios fasadų apdailos technologijos, jų privalumai ir trūkumai?
- Kokie kainų skirtumai tarp skirtingų fasadų apdailos technologijų?
- Kokios fasadų technologijos rekomenduojamos namams su skirtingais stogų tipais ir kodėl?
5.5. Stogų dangos
- Kokios populiariausios klasikinio tipo namų stogų dangos, jų privalumai ir trūkumai?
- Kokie kainų skirtumai tarp skirtingų stogų dangų?
- Kokios populiariausios sutapdinto tipo namų stogų dangos, jų privalumai ir trūkumai?
5.6. Langai
- Kokie plastikinių, medinių, medinių-kaustytu aliuminiu, aliuminio profilio langų skirtumai?
- Kokie kainų skirtumai tarp skirtingo tipo profilio langų?
- Kuo skiriasi langų montavimas į fasado apšiltinimą nuo montavimo į mūro angokraščius, kaip pasirinkus skirtingus sprendinius galima sutaupyti kelis tūkstančius Eurų?
Galbūt jau turite namo projektą, domitės ir planuojate namo statyba? Patariame peržiūrėti ir 1-4 seminaro „Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ dalis. Visą seminarą sudaro 5 dalys. Norime pabrėžti, kad nemažai seminaro dalyvių, kurie jau turėdami namo projektą išklausė visą seminarą, suprato, jog yra suklydę. Galbūt ir Jūs atrasite klaidų, kurias galite pataisyti dar neprasidėjus namo statybai.
Seminaro „Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ 5-tos dalies „Statyba“ peržiūra galioja 1 mėnesį nuo pirkimo datos. Įsigiję mokymus galėsite žiūrėti patogiu laiku, o pageidaujant ir ne vieną kartą – t.y. tiek kartų, kiek reikės. Seminarą nusipirkus su pdf skaidrėmis, jas galėsite atsisiųsti per 1 mėn. laiko. Pdf failą su skaidrėmis bus galima užsisaugoti kompiuteryje ir naudotis jomis, kai tik prireiks, neribotą laiką.
„Statyba“ 5 -tos seminaro „Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ dalies bendra trukmė: 1,4 akademinės val.
Įsigyjant visas seminaro „Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ dalis, taikoma didelė nuolaida. Nusipirkus visas seminaro dalis vienu kartu, prisijungimas prie viso seminaro medžiagos, taip pat ir skaidrių (jei jas įsigysite) galios 3 mėnesius.
Visų 5 dalių seminaro „Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ trukmė - virš 8 akademinių val.
Įsigytus mokymus turėsite galimybę žiūrėti prisijungus prie savo asmeninės paskyros mūsų interneto puslapyje https://www.seminarai.namukainos.lt. Prisijungimo nuorodą atsiųsime iš karto po apmokėjimo gavimo. Jūsų nusipirktų skaidrių atsiuntimo nuoroda bus patalpinta Jūsų paskiroje šalia video mokymų.
DĖMESIO. Mokėjimas už įsigytą seminarą (mokymus), taip už nusipirktas skaidres yra negrąžinamas.
Namo statymas
Namo pamatų rūšys - kaip išsirinkti?Namo statybos darbai prasideda nuo pamatų įrengimo. Pamatų įrengimas labai atsakingas ir svarbus namo statybos etapas. Svarbu, kad prieš projektuojant pamatus, būtų atlikti grunto tyrimai. Pamatai suprojektuojami konstruktoriui skaičiavimais įvertinus namo apkrovas ir grunto savybes. Klaidos projektuojant ar įrengiant pamatus gali būti labai skaudžios. Netinkamai įrengti pamatai gali būti namo sienų ir kitų konstrukcijų skilimo priežastimi, dėl pamatų specifikos, ištaisyti klaidas gali būti labai sudėtinga, arba visai neįmanoma, jei nesiimama pačių kardinaliausių priemonių. Yra tekę matyti ir tokių atvejų, kai dėl blogai suprojektuotų ir sumontuotų namo pamatų, namo savininkams teko nugriauti jau pastatytą namą ir jį perstatyti naujai, nes dėl pastato griuvimo rizikos nebuvo įmanoma jame gyventi.
Pagal tipus pamatai gali būti juostiniai (monolitinio gelžbetonio, ar surenkamų gelžbetonio blokų), poliniai ir plokštuminiai. Kokius pamatus rinktis ir kokie pamatai geriausi jūsų namo statybos atveju, rekomenduojame aptarti su namo konstruktyvą projektuojančiu konstruktoriumi ir namą statysiančiu rangovu. Labiausiai paplitę Lietuvoje poliniai pamatai su juostiniu rostverku, kurie montuojami, kai laikantis gruntas palyginus yra negiliai. Juostiniai pamatai dažniausiai naudojami norint turėti rūsį. Esant aukštiems gruntiniams vandenims ar piltiniam gruntui, polinių pamatų įrengimui neapsieisite be specialios technikos. Neseniai atsiradę ir po truputį populiarėjantys – plokštuminiai pamatai, kurių montavimas greitas, jie tinkami esant silpnam gruntui.Blokelių rūšys ir savybės
Pirmas statybinių medžiagų pasirinkimas statant mūrinį namą – blokeliai. Blokeliai gali būti silikatiniai, akyto betono, keraminiai ir keramzito. Kuriuos blokelius pasirinkti – nėra vieno teisingo atsakymo, nes jų pasirinkimą įtakoja keletas veiksnių: kokio architektūrinio tipo namą statysite ir kokia bus konstruktyvo specifika, koks bus namo aukštingumas, kada vyks namo statyba ir kokios tuo metu bus gamtinės sąlygos.
Pagrindinės savybės, kurios reiktų analizuoti pasirenkant blokelius ne tik tvirtumas, Ilgaamžiškumas, šiluminė varža, sandarumas, vandens įgeriamumas ir išgarinimas, „ekologiškumas“, „geras mikroklimatas“, „sienos kvėpavimas“, bet ir kaip jie dera su kitomis namo konstrukcijomis, mazgais.Namo blokelių kainų skirtumai
Renkantis blokelius jų m3 kaina nėra pagrindinis kriterijus, pagal ką juos reikia rinktis savo namo statybai. Pigūs blokeliai nereiškia mažiausiosios visos sienos su apšiltinimu ir skirtingų sujungimo mazgų su stogu ir perdengimais montavimo kainos. Skaičiuojant skirtingo tipo blokelių naudojimą norint pasiekti tą patį reikiamą sandarumą, sienos bendrą šiluminę varžą ir skirtingų mazgų konstrukcinį stiprumą, įvertinus darbo jėgos poreikį ir pan., galite nustebti, kad kartais su brangiausiais blokeliais gaunamas bendroje sumoje pigiausias, bet ne ką blogesnis kokybiškai, rezultatas.
Kaip išsirinkti tinkamus blokelius?
Blokelių pasirinkimą atlikite tada, kai turėsite aiškią namo viziją, preliminarų namo projektą ir žinosite kuriuo metu laiku planuojate atlikti mūro darbus, kiek blokelių reikia statybai. Vienareikšmiško atsakymo kokie geriausi blokeliai nėra - visi blokelių tipai turi ir privalumų ir trūkumų.
Įvairius pavyzdžius ir situacijas kokius blokelius ir kokiu atveju geriausia pasirinkti detaliai nagrinėjame video seminare „Statybinių medžiagų ir sprendimų pasirinkimo kriterijai“ („Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ 5 dalis). Namas iš blokelių – tai tik vienas iš galimų namo konstrukcinių pasirinkimų. Seminare taip pat aptariame pagrindinius skirtumus tarp karkasinių (skydinių, sip) ir mūrinių namų.Namo fasado apdailos rūšys
Fasado apdailos pasirinkimą dažniausiai įtakoja besirenkančiojo skonis, namo architektūra ir biudžetas skirtas namo apdailai.
Pagrindiniai fasadų apdailinimo tipai: dekoratyvinis tinkas, apdailinės plytos arba plytelės, vėdinami fasadai (dailylentės, plokštės, skalūnas, čerpės ir pan.).
Patys populiariausi yra dekoratyviniu tinku dengti fasadai. Montuojant dekoratyvinį tinką reikia laikytis technologinių reikalavimų susijusių su oro sąlygomis ir darbų etapais, kuriuos nurodo šių medžiagų gamintojas. Paprastai tinkuojant tokį fasadą reikti vengti tiesioginių saulės spindulių, lietaus, neigiamos temperatūros ir pan.
Klasikinių namų mylėtojai dažnai renkasi apdailinių plytų arba plytelių fasadą. Tiesa - tai vienas brangiausių sprendimų, nemažą kainą sudaro ne tik medžiagos, bet ir darbo jėga. Dekoratyvinių plytelių klijavimas ir plytų mūrijimas reikalauja aukščiausios kvalifikacijos meistrų darbo.
Ventiliuojamų fasadų pasirinkimas labai platus, nuo paprastų medžio dailylenčių, kurios suteikia namui jaukumo, tačiau reikalauja nuolatinės priežiūros iki natūralaus ilgaamžio skalūno akmens ar prabangių čerpių.Pagrindiniai kriterijai, renkantis namo fasado apdailą
Reiktų turėti mintyje, kad nuo fasado apdailos medžiagų pasirinkimo priklauso stogo ir sienos, taip pat sienos ir lango mazgų montavimo sprendimai. Nuo namo fasado apdailos sprendimo priklauso ir šiltinimo sluoksnio storis, naudojamos tam medžiagos, karkasų storiai, jei naudojami ventiliuojami fasadai, esant plytų mūrui, reikalingas kitoks pamatas. Nuspręsti kokios bus fasado apdailos medžiagos rekomenduojame dar prieš namo projektavimo procesą, nes vėliau pasikeitus nuomonei, gali reikėti ne tik perprojektuoti konstrukcijas, bet ir perskaičiuoti pastato energetinį vertinimą.
Apie fasado apdailos medžiagų pasirinkimo kriterijus, kokias rinktis apšiltinimo sistemas ir reikiamas pamatų konstrukcijas skirtingiems fasadams kalbame seminare „Statybinių medžiagų ir sprendimų pasirinkimo kriterijai („Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ 5 dalis)Stogo dangų tipai
Stogai pagal formą skirstomi į klasikinius-šlaitinius (vienšlaičius, dvišlaičius, daugiašlaičius ir t.t.) ir plokščius (sutapdintus). Kokį stogą pasirinkti, plokščią ar klasikinį-šlaitinį, įtakoja namo architektūrinė išraiška.
Klasikinio stogo dangai dažniausiai naudojamos medžiagos yra skarda, šiferis, betoninės, keraminės arba bituminės čerpės.
Sutapdinto stogo danga būna bituminė, PVC, EPDM (sintetinio kaučiuko).Pagrindiniai kriterijai renkantis stogo dangą
Pasirenkant stogo dangą svarbu žinoti, kad stogo apšiltinimo sluoksnis, stogo konstrukcijos ir jų įrengimo kaina priklausys nuo stogo dangos pasirinkimo, todėl stogo dangą rekomenduoja rinktis namo projektavimo metu. Pavyzdžiui, suprojektavus skardinę dangą, o vėliau nusprendus montuoti betonines čerpes, reikės perprojektuoti stogo konstrukcijas, nes jos buvo skaičiuotos lengvai skardai ir sunkioms čerpėms bus per silpnos. Taip pat klasikinių stogų dangos pasirinkimas yra įtakojamas ir namo stogo nuolydžio, nevisos dangos gali būti montuojamos mažo nuolydžio stogams.
Atskirų stogo dangų tipų palyginimą, pavyzdžius, apibendrinimą, bei kitus kriterijus, kurie gali įtakoti sprendimą kokią stogo dangą rinktis nuosekliai nagrinėjame seminare „Statybinių medžiagų ir sprendimų pasirinkimo kriterijai („Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ 5 dalis)Langų rūšių įvairovė
Pagrindiniai langų gaminių tipai - plastikinio, medinio, medinio - kaustyto aliuminiu, aliuminio profilių. Langų montavimas gali būti dvejopas, t. y. jie gali būti montuojami termoprofilio rėme į šiltinimo sluoksnį, arba į šiltinimo sluoksnį, suklijuotą perimetru angose mūre, skirtose langams montuoti.
Jei ketinate statyti namą su šlaitiniu stogu, apsvarstykite, galbūt aktualu įsirengti stoglangius, kurie gali suteikti jaukumo, išskirtinumo jūsų namo interjerui ir netikėtai praplėsti namo erdvę. Plokštiems stogams siūlomi švieslangių sprendimai, kurie ne tik padidina į namą patenkančios natūralios šviesos kiekį, bet ir pagyvina interjerą.Langų pasirinkimas - į ką atkreipti dėmesį?
Kokius langus rinktis, kokie geriausi – dažni klausimai iš besistatančiųjų. Langų pasirinkimas paprastai būna įtakotas biudžeto, namo architektūros, namo klasės. Jei statote ekonominės klasės namą, rinkitės kokybiškus taip vadinamus „plastikinius“ (plastikinio profilio) langus. Jei namas prabangus, modernus, ieškote išskirtinumo – medinio profilio kaustyti aliuminiu, arba aliuminio profilio langai gali būti puikus pasirinkimas.
Nepamirškite, kad langai turi užtikrinti jūsų namo saugumą ne mažiau nei namo durys, todėl papildomai apsvarstykite namo saugumą užtikrinančius sprendimus, kuriuos siūlo langų gamintojai: lankstai nuo įsilaužimo, apsauginės plėvelės ir pan.
Kokius langus besirinktumėte, pasidomėkite gamintojo reputacija ir jo garantinių įsipareigojimų vykdymo istorija.Nuo ko priklauso namo statymo kaina?
Namo statybos kainą tiesiogiai įtakoja visi aukščiau išvardinti pasirinkimai – pamatų tipo, mūro konstruktyvo, fasado apdailos, stogo dangų, langų. Kaip matote, skirtingų pasirinkimų gali būti tikrai labai daug ir įvairių, bet tai tik “dėžutės” dalies sprendimai, kuriuos pasirinksite statydami namą. Namo sąmatą galite modeliuoti šio puslapio „Sąmatos skaičiuoklėje“, ten pasirinkdami skirtingus sprendimus ir kriterijus, juos keisdami. Šį modeliavimą kviečiame atlikti dar tik planuojant savo namo statybos ir sklypo bendrą biudžetą, kad galėtumėte nusimatyti preliminarias išlaidas. Vertinant kiek kainuoja namo statyba, dėl atsargos ir skaičiuoklės paklaidos, pridėkite bent 10 proc. nenumatytiems atvejams ir nenutrūkstamam statybos finansavimo užtikrinimui.
Nepamirškite, kad namo statybos kaina gali priklausyti ir nuo jūsų namo statybos trukmės, ar tinkamai bus suplanuota namo statyba, medžiagų pasirinkimas, jų užsakymas, ar nebus prastovų dėl medžiagų tiekimo, ar bus užtikrintas nenutrūkstamas statybų finansavimas, ar nesikeis sprendimai statybų metu ir nereikės kažko perdaryti, t.y. griauti ir statyti iš naujo.Jei norite atsakingai pasiruošti namo statybai, kviečiame ne tik pasinaudoti šiame puslapyje nemokama sąmatos ir paskolos skaičiuokle, bet ir peržiūrėti puslapyje esančius video seminarus internetu apie namo statybą, kurie padės suprasti namu statymo etapus nuo a iki z. Nesvarbu kokį statybos būdą pasirinksite, ar statysite namą patys pirmą kartą savo gyvenime, ar samdysite darbų vadovą, ar statybas valdančią įmonę, kuriai namų statymas yra kasdienybė - šios žinios jums pravers, padės geriau susiplanuoti darbus, finansinius resursus, priimti tinkamus sprendimus ir suprasti jų specifiką nuo sklypo paieškos, projekto pasirinkimo iki medžiagų įsigijimo.